Офіційний сайт сектору культури і туризму Новосанжарської РДА  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  +38 (05344) 3-19-67  |  Всі контакти
Новини Новосанжарщини
Собор болгар "Кубрат збирає своїх нащадків"
З метою збагачення спільного історичного вектору для двох братських народів українського та болгарського, 10-11 червня 2017 року, на теренах Новосанжарщини відбувся Собор болгар «Кубрат збирає своїх нащадків - 2017», який щорічно проводиться  редакцією Всеукра­їнської державної газети болгар України «Роден край» і Всеук­раїнською Асамблеєю болгар України (головний редактор і президент Дора Костова).  
У заході взяли участь представники парламенту та дипломатичного корпусу Болгарії – Олександр Паталинський, Мануїл Манив, Борис Вангелов, Антон Дончев, Секретар Полтавської єпархії протоієрей Михайло Волощук, голова Новосанжарської районної ради Геннадій Супрун, перший заступник голови Новосанжарської райдержадміністрації Рита Верба, Малоперещепинський сільський голова Віталій Мазан.
Зустріч розпочалася з екскурсії на завод «Грандкераміка», потім учасники Собору відвідали Малоперещепинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Упродовж багатьох років Малоперщепинська школа  та її директор Катерина Вергун підтримують активні зв’язки з болгарськими школами України та Республіки Болгарії. Надзвичайно цікавою та пізнавальною виявилася екскурсія до шкільного музею, який без перебільшення можна назвати зразковим. Зала музею, де були представлені побут, звичаї, традиції, культура болгар, викликала щире захоплення болгарської сторони.
Щорічне зібрання представників болгарської діаспори у с. Мала Перещепина  продовжилося мітингом та поминальною панахидою біля пам’ятного знаку хану Кубрату. Такі зустрічі болгар на теренах Поворскля стали вже доброю традицією та  зробили їх учасників справжніми друзями. Попри присутність численних офіційних осіб з болгарської та української сторін, атмосфера зустрічі була невимушеною, щирою, далекою від офіціозності.
Головним підсумком дводенного ювілейного заходу стали обмін досвідом у важливій та шляхетній справі збереження національної пам’яті, нові контакти та перспектива підготовки до наступних зустрічей. Неможливо переоцінити й емоційну складову такого роду заходів. Адже вони сприяють процесам самоідентифікації не тільки етнічних спільнот, але й особистості в сучасному світі, подоланню локальної замкненості індивідуальної та суспільної свідомості. Собор болгар України 2017 р., так само, як і попередні зібрання болгарської громадськості біля пам’ятного знаку хану Кубрату, є переконливим свідченням того, що попри всі випробування часом, докорінними змінами в житті болгарського та українського суспільства, віковічні контакти українського та болгарського народів  не втратили своєї значущості в ієрархії цінностей різних верств суспільства.
  
Фото до новини:
Опубліковано: 13.06.2017
Читайте також:
© 2020   Cектор культури і туризму Новосанжарської РДА.  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  тел.: +38 (05344) 3-19-67  |  e-mail: info@kultura-ns.gov.ua