Офіційний сайт сектору культури і туризму Новосанжарської РДА  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  +38 (05344) 3-19-67  |  Всі контакти
Новини Новосанжарщини
Сільський «зелений» туризм як вид підприємницької діяльності

За статистикою 35% мешканців міст Євросоюзу віддають перевагу відпочинку в сільській місцевості.
Під сільським «зеленим» туризмом або агротуризмом розуміють фактичний відпочинок у сільській місцевості. Туристи деякий час ведуть сільський спосіб життя серед природи, знайомляться з цінностями народної культури, прикладного мистецтва, з місцевими звичаями.
Відпочинок на селі приваблює туристів, які прагнуть хоча б короткий час пожити в екологічно чистій сільській місцевості, поласувати традиційною кухнею, оздоровитися, сільська свобода, яку не дають масові курорти, певна екзотика сільської праці, прагнення показати дітям, звідки береться хліб, молоко та інші продукти тощо. Дихати свіжим повітрям, харчуватися тільки натуральними та свіжими продуктами, пити джерельну воду та парне молоко для багатьох є раєм на землі. Саме за цим і їдуть в село. Тут все своє, вирощене дбайливими господарськими руками, смачне й корисне. 
Сільський зелений туризму є новою формою підприємницької діяльності, його можна віднести до сфери малого підприємництва, оскільки власники садиб створюють додаткові робочі місця, цим самим зменшуючи безробіття на селі (для прикладу одне ліжко-місце забезпечує роботою в середньому 6-7 місцевих жителів).
Заробляти на зеленому туризмі не тільки реально, а й навіть потрібно, тим паче що територія нашого району має вигідне географічне положення: чарівна природа, благодатний клімат, цілюща вода - все це сприяє розвитку туристично-рекреаційної діяльності.
Розпочати бізнес можна з нуля, навіть не маючи стартового капіталу.
Маючи облаштований будинок, селяни можуть повністю або частково здавати його відпочиваючим в період відпустки чи канікул. 
Також господар може надавати додаткові послуги, пов’язані з харчуванням, організацією екскурсій, прокат автомобіля, велосипеда чи човна, активно-туристичного спорядження для риболовлі або мисливства, а також атракції, пов’язані зі звичайним побутом сільського жителя (випіканням хліба, вечері при вогнищі, участю в польових роботах та святкуванні) за певну плату, що і є прибутком для власників даної садиби.
Фото до новини:
Опубліковано: 24.09.2018
Читайте також:
© 2020   Cектор культури і туризму Новосанжарської РДА.  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  тел.: +38 (05344) 3-19-67  |  e-mail: info@kultura-ns.gov.ua