Офіційний сайт сектору культури і туризму Новосанжарської РДА  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  +38 (05344) 3-19-67  |  Всі контакти
Новосанжарський край
В Україні є багато чарівних куточків і одним з них, безперечно, є Новосанжарський край. Це перлина в скарбниці матінки Природи. В цьому Ви переконаєтесь, відвідавши нашу Новосанжарщину - край з неповторною історією і культурою, цікавими людьми.

На в’їзді до Нових Санжар зупиніться біля освяченої криниці та каплички імені Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Новосанжарці впевнені, що кожний подорожуючий повинен мати можливість для відпочинку і молитви.

Поруч парк третього тисячоліття, був закладений весною 2009 року. Коли народжується дівчинка у Нових Санжарах — тут садять липу, коли хлопчик — дуб. І щороку батьки возять сюди дітей доглядати за зеленими ровесниками.

На території ботанічної пам’ятки «Вовчі гори» — десятки затишних місць відпочинку.

Жителі Новосанжарського району впевнені, що Нові Санжари це центр Європи не в географічному розумінні, а в духовному.

Гостинно запрошуємо відвідати парк «Матері» відкритий 8 травня 2010 року з нагоди Міжнародного дня матері.

Парк Перемога – затишний куточок нашого селище, де є можливість відпочинку і дітям, і дорослим.

Козацький стан – це територія, яка колись прилягала до фортеці, яка захищала містечко. Тепер-це улюблене місце відпочинку санжарців та гостей містечка. Ласкаво просимо до Альтанки св. Покрови та прогулятися мостом Закоханих.

Прогулюючись Новими Санжарами ми не можемо не пройтися через підвісний міст. Необхідність побудови підвісного мосту виникла через великі весняні паводки. Тоді р. Ворскла виходили зі своїх берегів. Головним виконробом будівництва можна назвати вчителя фізики Новосанжарської середньої школи Терещенка Миколу Васильовича, який зі своєї ініціативи їздив на Кавказ для того, щоб наяву побачити підвісні мости в дії. Замальовував, заміряв, наносив креслення, адже жодного проекту таких мостів в той час не було.

Відомий Новосанжарський район своїми хвойними і змішаними лісами, чистим повітрям і лікувальною мінеральною водою. При диханні таким повітрям протягом 15-20 хвилин з'являється бадьорість, стимулюються окислювальні процеси, що відбуваються в організмі, поліпшується склад крові. Безпосередня близькість до річки, гарний краєвид, цілюще повітря – викликає бадьорий, життєрадісний настрій, а це в свою чергу позитивно впливає на стан нервової системи, надає оздоровчий вплив на організм людини. Відсутність промислових підприємств, чистий ліс, прозорі води річки Ворскла – все це створює той мікроклімат, який особливо необхідний для відпочинку дітям та дорослим. В цьому серці України, в лісі, на березі річки Ворскла розташований Медичний центр «Нові Санжари» - один із найкращих оздоровчих закладів Полтавщини, який наприкінці 2015 року відсвяткував 70 річчя від дня заснування. На честь цієї події був встановлений пам’ятний знак. Дитячі табори курортної Новосанжарщини з нетерпінням чекають діток на оздоровлення.

На відпочинок запрошуємо і до зелених садиб, розміщених в Нових Санжарах. Тут радо Вас зустрінуть місцевим колоритом і щедрою гостиною.

В нашому містечку є багато цікавих туристичних об’єктів, відвідавши які, люди заряджаються позитивною енергією та духовно збагачуються.

Туристи, що відвідують наш гостинний край не нудьгують прогулюючись вуличками Нових Санжар. Майже на кожному кроці — такі собі «пам’ятники сучасної доби»: місце примирення, антикризовий стовп, розмаїття троянд та багато інших цікавинок, які викликають посмішку або дають привід для роздумів.

Під час цікавих подорожей містечком та його околицями гості зможуть завітати на смачну гостину до затишних кафе.

Далі туристичний маршрут веде до Малої Перещепини – місця знахідки відомого на весь світ скарбу хана Кубрата. Щорічно до цього святого, для кожного болгарина місця, приїздять сотні відвідувачів з різних куточків світу. Створений фон на підтримку будівництва меморіального комплексу «Кубрат збирає нащадків».

Весною і влітку 1845 року на запрошення шедіївського поміщика О.Ф.Лук'яновича в наших краях перебував Т.Г.Шевченко.

У історії України мало знайдеться родин, які б впродовж більше 300 років так плідно працювали на ниві культури і освіти, як це було з родиною Левицьких, які проживали на території сучасного Новосанжарського району в с.Маячка.

Вірш видатної землячки Ганни Демиденко «Санжарський вальс»

Ой, над Ворсклою в долині
Голос чути журавлиний:
-Тут колись пройшли татари,
Потім виникли Санжари.
Люди тут живуть чудові,
Луки в квітах у медових,
Санаторій для військових,
Вулиць стан завжди зразковий.
Тут навчають і лікують,
Тут саджають і будують,
Тут живуть прекрасні люди,
Хай ще краще всюди буде !!!

© 2020   Cектор культури і туризму Новосанжарської РДА.  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  тел.: +38 (05344) 3-19-67  |  e-mail: info@kultura-ns.gov.ua