Офіційний сайт сектору культури і туризму Новосанжарської РДА  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  +38 (05344) 3-19-67  |  Всі контакти
Туристичні маршрути
Подорож у казку
Місцезнаходження:
Україна, Полтавська область, Новосанжарський район

Нитка маршруту: смт. Нові Санжари – с. Кунцеве – с. Балівка – с. Собківка

Початок маршруту: смт Нові Санжари, Полтавська область

Кінець маршруту: с. Собківка, Полтавська область

Протяжність маршруту: орієнтовно 13 км

Дорожнє покриття: асфальт, грунтова дорога

Оптимальний сезон: весна, літо, осінь

Учасники маршруту: без обмежень віку

Туристичні об`єкти:
геологічна пам’ятка природи: Рудні піски (0,5 га, с. Кунцеве, Новосанжарське лісництво), Кунцівська ГЕС (с. Кунцеве), Казкова поляна «Лукомор'я» (с. Балівка), Природний заповідник Мазанка (між с. Кунцеве та с. Балівка), Блакитне озеро (с. Собківка).

Маршрут можна буде проїхати на велосипеді або пройти пішки

Маршрут можна подолати за один день, проте можна і розтягнути подорож, залишившись на природі з ночівлею.

На вас чекають спостереження за природою, відпочинок на річці, озерах незабутні фото та відео зйомки.

с. Кунцеве (початок маршруту)
Як дістатися:
До с. Кунцеве зручна транспортна розв'язка – М- 22 автодорога Полтава –Олександрія зупинка с. Кунцеве, далі повернути відповідно до знаку на Кунцеве – вниз по дорозі 1,3 км, потім поворот направо- 0,3 км.

Що цікавого:
Село Кунцеве — розташоване на правому березі річки Ворскли, за 7 км від районного центру смт Нові Санжари.
Село Кунцеве відоме своєю ГЕС, яку відкрили 1953 року, деякий час вона не працювала, але зараз діє та забезпечує електроенергією частину Новосанжарського району. У центрі села височіє пам’ятник, що увіковічнює славу героїв-воїнів.

Берег річки Ворскла зручне місце для розташування намету для ночівлі. До речі, на березі річки є чудові пляжі для відпочинку та риболовлі.


Кунцеве – Балівка (4,2 км)

Як дістатися:
Через центр села йде головна вулиця, яка Вас виведе з села до мосту. Перейшовши міст прямуємо по асфальтованій дорозі ще 3,5 км.

Що цікавого:
На в’їзді до села Балівка Кунцівської сільської ради біля дороги росте величний дуб. На тому дубові – золотий цеп. А під дубом і вдень, і вночі чергує чорний вчений кіт. Просто, як у О.С. Пушкіна.

Внизу біля дороги двоє кунцівських майстрів – Олександр Рукас і В’ячеслав Поставний зробили літню бесідку із очерету та дерева. Будь-який гість «Поляни казок» може знайти під очеретяним дахом прохолоду та затишок навіть найжаркішого дня.


Балівка- Заказник загольнозоологічний «Мазанка» (між с.Кунцеве та с. Балівка) (1.6 км)

Як дістатися:
Від знаку с. Балівка прямуємо направо до закінчення села (800 м) та звертаємо відповідно до знаку «Заказник загольнозоологічний «Мазанка»» на грунтову дорогу праворуч в сосновий ліс (800 м).

Що цікавого:
Територія розміром 191 гектар, на якій живе величезна кількість птахів, тварин, комах. У водоймах заповідника водиться дев`ять видів риб.

На території заказника розлилося озеро (старе русло річки Ворскла) одне з найчистіших водоймищ, де квітують білі лілії. Особливо цікавим заповідник буде для біологів і любителів живої природи. Тут можна побачити рідкісні види в природних умовах і поспостерігати за ссавцями, які є рідкістю на території України.

Прекрасне місце для ночівлі.

Балівка - с. Собківка (3,5 км)
Як дістатися:
Вертаємось до знаку с. Балівка та по асфальтованій дорозі наліво (північний схід) прямуємо 3 км. Звертаємо ліворуч (по правій стороні повинен бути сосновий ліс) та прямуємо по грунтовій дорозі ще 0,3 км. Звертаємо праворуч в сосновий ліс по грунтовій дорозі ще 0,3 км.

Що цікавого:
Озера з блакитною водою, які виникли на місці піщаних кар’єрів.
Райський куточок - прозора вода озера, піщані пляжі та запах хвойного лісу.

Закінчується туристичний маршрут на ж/д Собківка Полтава-Кременчук Південна залізниця. Щоб дістатися до неї, потрібно перейти через ліс або по дорозі через село.
Опубліковано: 28.05.2018
Читайте також:
© 2018   Cектор культури і туризму Новосанжарської РДА.  |  39300, смт.Нові Санжари, вул. Центральна, 25А  |  тел.: +38 (05344) 3-19-67  |  e-mail: info@kultura-ns.gov.ua